פורשה טייקן היא בחירה מושלמת של מכונית חשמלית

המכונית החשמלית של פורשה טייקאן מחוללת מהפכה בדרך שבה אנו חושבים על נהיגה. עם העיצוב המלוטש, האווירודינמי והפנים היוקרתיים שלה, מכונית זו היא השילוב האולטימטיבי של סגנון וביצועים. מערכת ההנעה האפסית שלו מונעת על ידי שני מנועים חשמליים המפיקים עד 750 כוחות סוס, המאפשרים ל-Taycan להאיץ מ-0 ל-60 קמ"ש תוך 3.5 שניות בלבד. יש לו גם טווח מרשים של עד 300 מיילים בטעינה בודדת, מה שהופך אותו מושלם לנסיעות בינעירוניות. עם הטכנולוגיות המתקדמות של סיוע לנהג, ה-Taycan היא גם אחת המכוניות הבטוחות ביותר על הכביש. בין אם אתם מחפשים מכונית יעילה וידידותית לסביבה או כזו שתסובב ראשים בתערוכת הרכב הבאה, פורשה טייקן היא בחירה מושלמת.

סקירה כללית של פורשה טייקן

פורשה טייקאן היא מכונית ספורט אפס פליטת פליטת, הכוללת מערכת הנעה היברידית עם שני מנועים חשמליים וסוללת ליתיום-יון. ה-Taycan היא תוספת המיוחלת למערך פורשה והמכונית החשמלית המלאה הראשונה של המותג. שם המכונית נחשף ב-15 ביולי 2018, במסגרת מסיבת עיתונאים שערכה פורשה. טאיקן היא וריאציה של המילה טאג', שפירושה "טוב יותר" בשפת העמים הטורקים. המכונית צפויה להיות מוצעת הן בגרסאות הנעה לכל הגלגלים והן בגרסת הנעה אחורית, כאשר פורשה טוענת כי היא תוכל להתמודד עם עד 10,000 רגל אנכית של טיפוס בכל פעם. הפנים שלו מתוכנן להיות יוקרתי כמו שהייתם מצפים מפורשה, עם אפשרות למכשירים דיגיטליים מלאים ותצוגה מרכזית גדולה. המכונית צפויה להיחשף בתערוכת פרנקפורט 2019.

מאפייני עיצוב, פנים וחוץ

ה-Taycan היא אחת ממכוניות ה-EV המהודרות והסקסיות ביותר על הכביש. החלק החיצוני שלו מעוצב בצורה אווירודינמית כדי למזער גרר ולהגדיל את הטווח הכולל של המכונית. יש לו גם מספר תכונות חדשניות, כולל תצוגה הולוגרפית אינטראקטיבית, המקרינה תמונות על השמשה הקדמית, ומערכת מציאות מוגברת המקרינה כיווני נסיעה על הכביש. פנים הרכב יוקרתי במיטבו. ל-Taycan יש פנים דיגיטלי מלא, עם מסך גדול בגודל 12 אינץ' בקונסולה המרכזית שניתן להגדיר בכמה דרכים שונות. לרכב יש גם תא מטען בעיצוב פורשה, בקיבולת של עד חמישה רגל מעוקב.

ביצועים וטווח

ה-Taycan צפוי להגיע עם טווח של למעלה מ-250 מיילים, עם מהירות מרבית של 155 מייל לשעה. שני המנועים החשמליים של המכונית מייצרים עד 750 כוחות סוס ומומנט של 626 פאונד, המאפשרים לה להאיץ מ-0 ל-60 קמ"ש תוך 3.5 שניות. יש לו גם מערכת בלימה רגנרטיבית הלוכדת מחדש אנרגיה מהבלימה ומפעילה אותה על המצבר. ניתן לטעון את סוללת הליתיום-יון של ה-Taycan במלואה תוך 15 דקות בלבד כאשר היא מחוברת לתחנת טעינה של 800 וולט.

אמצעי בטיחות

תכונות הבטיחות של ה-Taycan הן שאין שני להן. לרכב 10 כריות אוויר סטנדרטיות, כולל כריות אוויר לברכיים. יש לו גם מספר מערכות מתקדמות לסיוע לנהג (ADAS), כולל סיוע בפקקים, סיוע לשמירה על נתיב, ובקרת שיוט אדפטיבית עם טייס רובוט. יש לו גם מצב Taycan Turbo שיכול להביא את המכונית לעצירה מוחלטת ואז להאיץ אותה עד ל-62 קמ"ש.

אפשרויות מחיר וטעינה

הפורשה טייקאן צפוי להיות במחיר של כ-80,000 דולר, מה שמציב אותו במגרש הכדורים של טסלה דגם S. אך בעוד שהטסלה ככל הנראה תלך ותזול עם הזמן, ה-Taycan צפוי לעלות במחיר ככל שייוצרו יותר. ל-Taycan יוצעו שלוש אפשרויות טעינה שונות. אפשרות הטעינה הסטנדרטית תהיה קופסת קיר 800 וולט שתטעין את המכונית במלואה תוך 15 דקות בלבד. אפשרות טעינה חלופית היא תחנת טעינה של 50 קילוואט, אשר ייקח בערך 30 דקות לטעון את הסוללה במלואה. אפשרות הטעינה השלישית היא תחנת טעינה של 350 קילוואט, שתטעין את הסוללה במלואה תוך שש דקות בלבד. למכונית חשמלית טיפוסית תהיה עלות דלק שנתית של כ-600 דולר.

יתרונות וחסרונות

הפורשה טייקאן מציעה מספר יתרונות על פני מכוניות דומות כמו טסלה דגם S. ראשית, היא מציעה מחיר נמוך בהרבה. שנית, הוא יהיה זמין הרבה יותר מוקדם מה-Tesla Model S. יש לו גם טווח ארוך יותר מאשר לטסלה, במעל 250 מיילים לעומת כ-280 מיילים. ל-Taycan יש גם יותר אפשרויות טעינה, עם תחנת 350 קילוואט שתטעין את המכונית תוך שש דקות. מצד שני, ל-Taycan יש שני חסרונות עיקריים. ראשית, הוא לא יהיה זמין עד סוף 2019, בעוד שה-Tesla Model S קיים בשוק מאז 2012. שנית, בעוד של-Taycan יש מחיר נמוך יותר, הוא יהיה הרבה יותר יקר מ-Model S ברגע שהוא יהיה נרחב יותר מיוצר.

מתחרים

הפורשה טייקאן מחולל מהפכה בדרך שבה אנו חושבים על נהיגה. עם העיצוב המלוטש, האווירודינמי והפנים היוקרתיים שלה, מכונית זו היא השילוב האולטימטיבי של סגנון וביצועים. מערכת ההינע האפסית של המכונית מונעת על ידי שני מנועים חשמליים המפיקים עד 750 כוחות סוס, המאפשרים ל-Taycan להאיץ מ-0 ל-60 קמ"ש תוך 3.5 שניות בלבד. יש לו גם טווח מרשים של עד 300 מיילים בטעינה בודדת, מה שהופך אותו מושלם לנסיעות בינעירוניות. עם הטכנולוגיות המתקדמות של סיוע לנהג, ה-Taycan היא גם אחת המכוניות הבטוחות ביותר על הכביש. בין אם אתם מחפשים מכונית יעילה וידידותית לסביבה או כזו שתסובב ראשים בתערוכת הרכב הבאה, פורשה טייקן היא בחירה מושלמת.